Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

Elisabeth topp 7 i Norge gjennom tidene

Elisabeth Holmstrøm er Norges syvende beste kvinnelige løfter gjennom tidene!!

Under et stevne i Bosøn den 13. oktober satte Elisabeth Holmstrøm nye personlige rekorder. med 77 kg i rykk og 91 kg i støt oppnådde hun hele 200,04 Sinclairpoeng. Dermed er hun den 7. beste kvinnelige løfter i Norge gjennom tidene.

 

Blant de syv på listen er har hele tre sin bakgrunn som vektløfter i Trondheim AK. Nummer en på listen, Ruth Kasirye er en av disse tre, men hun har riktignok ikke gjort sine besteresultater som TAK medlem. De har hun gjort som medlem av Tønsberg-kameratene. 

 

Blant dagens TAK medlemmer er Elisabeth nummer to bak Katarina Hoff, som er landets nest beste kvinnelige løfter gjennom tidene.

 

Dette bør være en inspirasjon for flere TAKere :-)

 

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider