Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

Sol Anette Waaler Norsk mester!


Sol Anette Waaler med et av NMs aller beste løft uansett klasse. 103 kg i Støt i klasse 58 kg. Foto: Tryggve Duun

Sol Anette Waaler sto for den beste prestasjonen av TAK-løfterne da hun vant klasse 58 kg suverent under NM. Med 80 kg i rykk og hele 103 klg i støt var hun bare 0,6 poeng fra å vinne kongepokalen!!  Altså med absolutt minste mulige margin. 

I Klasse 90 kg ledet Martine Halvorsen Sønju etter rykk men måtte gi tapt for Marianne Hasjord fra AK Bjørgvin i støt. Dermed ble det en fantastisk bra sølvmedalje på Martine som til slutt ble stående med 82 kg i rykk og 94 kg i støt. Hun hadde også to forsøk på 98 kg, som ble bom denne gang. 

Marlene Egseth debuterte i NM-sammenheng i klasse 63 kg. Hun ble nummer 7 med 53 kg i rykk og solide 81 kg i støt! Her går det mer veldig snart!

I klasse 69 kg ble Mia Tiller Mjøs til slutt nummer 7 etter 64 kg i rykk og et skikkelig bra støt på 78 kg. 

Mari Rotmo måtte desverre trekke seg i denne klassen etter at hun fikk store håndleddsmerter under oppvarming.

Elisabeth Settem knep 5. pålassen i klasse 75 kg med 71 kg i rykk og 86 kg i støt.

Raymond Toft ble nummer 6 i den knallharde 85 klassen. Han fikk 106 kg i rykk og 138 kg i støt. Raymond hadde også forsøk på 108 kg i rykk og 145 kg i støt, men det ville seg liksom ikke helt denne dagen. 

I klasse 105 kg imponerte Kristoffer Ytterbø med 105 kg i rykk og 132 kg i støt. Dermed kapret han en meget god 5. plass i klassen. Kristoffer hadde også et godt forsøk på 110 kg i rykk, men det ble for tungt denne gangen.

I klasse +105 ble Ronny Fevåg nummer 6 med 115 kg i rykk og 145 kg i støt. Han forsøkte også ny norsk veteranrekord i rykk med 121 kg men denne gangen ble det to bom. I støt ble det to bom på 153 kg. 

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider