Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

Sølv til veteranene i NM lag 2017

 
TAKs sølv-veteraner sammen med gull og bronsjevinnerne. Foto: Tryggve Duun

Klubben stilte med Jan Nystrøm i gruppe 1 og Jøran Herfjord i gruppe 2 i 1. pulje. Gruppe 1 gjør ferdig sine rykk først, så er det gruppe 2 sin tur og deretter samme for støt. Jan startet på 67 kg i rykk, som gikk greit, fikk bortdømt sitt andre rykk på 69 kg mens det ble bom på siste forsøk på samme vekt. Jøran tok lett 95 kg på oppvarmingen og startet på 100 kg. Det ble dessverre 3 bom.

I støt startet Jan på 87 kg, som gikk greit, mens begge overstøtene på 90 kg ble bortdømt. Dermed ble det bare 336 poeng og en for dårlig start med hensyn til å konkurrere med Grenland om gullet. Jøran valgte å stå over støt.

I 2. pulje gruppe 1, løftet Torstein Gjervan. Det var tydelig på oppvarmingen at formen ikke var på topp og han senket begynnervekten i rykk fra 85 kg til 83 kg. Den måtte han ha to forsøk på og i siste forsøk ble det bom på 86 kg. Ronny Fevåg startet med 115 kg i rykk i gruppe 2, bommet på 120 kg i neste og tok det greit i siste forsøk. Torstein startet på 103 kg i støt og tok deretter 106 kg og 108 kg. Det ble 309 poeng, som var 25 poeng mindre enn han gjorde i EM. Ronny startet på 145 kg i støt, deretter gikk 151 kg i være og elitemerket var hans for å avslutte med et kanonstøt på 156 kg. Nye personlige rekorder i støt, sammenlagt og 359 poeng. Det ga til sammen 1003 lagpoeng mot Grenlands 1039.     

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider