Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

Imponerende løfting ved klubbmesterskapet


Raymond Toft med 140 kg i støt. Foto: Tryggve Duun

Raymond Toft og Sol Anette Waaler var suverent best under årets klubbmesterskap. Begge satte personlige rekorder både i kilo og i poeng. Raymond slo til med hele 110 kg i rykk og 140 kg i støt. Det ha 309 poeng og klar bestemannspremie i senior menn. Sol Anette Waaler rykket 73 kg og var nær 75. I tillegg støtte hun uten problemer 95 kg. Det ga hele 239 poeng etter kvinnetabellen. Solid personlig rekord. 


Sol Anette Waaler med 95 kg i støt. Foto: Tryggve Duun.

I kvinneklassen løftet også Mari Rotmo meget godt. Hun fikk til slutt pene 72 kg i rykk og 93 kg i støt. Det ga 214 poeng. På plassen bak fulgte småsyke Hilde Svalheim Markussen med 54 kg i rykk og 65 kg i støt, og 182 poeng. 
I herreklassen fulgte veteranen Torstein Gjervan på andreplass med 91 kg i rykk og 115 kg i støt. Det ga 256 poeng. Bak ham, på tredjeplass, kom Kristoffer Ytterbø med 96 kg i rykk og 125 kg i støt. Han oppnådde 253 poeng.

Blant ungdommene ble Hannah Økland beste jente. Hun  klinte til med solide personlige rekorder og fikk til slutt 50 kg i rykk og 60m kg i støt. Det ga henne 138 poeng. På plassen bak fulgte Amalie Straume med 50 kg i rykk og 56 kg i støt. Hun oppnådde 125 poeng.  Simon Størseth i rykk. Foto: Tryggve Duun.

Blant guttene i ungdomsklassen løftet Simon Størseth meget godt. Han fikk 68 kg i rykk og hele 94 kg i støt. Det ga 226 poeng.

I veteranklassen ble Jan Nystrøm klart bestemann med 68 kg i rykk og 89 kg i støt. Det ga 341 veteranpoeng. Bak ham fulgte Torstein Gjervan med 328 poeng og Jøran Herfjord med 321 poeng.

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider