Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

To sølv og en bronsje i NM junior


Hannah Økland, Amalie Straume, Åshild Krøtøy (trener) og Simon Størseth. Foto: Tryggve Duun.

Flott løfting, medaljer, og personlige rekorder på våre ungdomsløftere under NM Junior i Vigrestadhallen 29.04! 

 


Simon Størseth i støt. Foto: Tryggve Duun.
Simon Størseth løftet til sølv i klasse 69 kg, med løftene 65/91. En lett vendig og et solid overstøt på 94 kg på siste løft, men med ubalanse på toppen gikk dessverre vekta bak hodet. Her har Simon mye mer inne! 

 

Hannah Økland i støt. Foto: Tryggve Duun.

Hannah Økland sikret seg bronsje i klasse 75 kg, med løftene 47/58. Alle rykkene satt veldig bra, og det ble ny personlig rekord for Hannah, som har hatt veldig god framgang i det siste! Artig at hun kjempet seg til medaljen i svært tett kamp. Artig når personlige dueller lykkes!!

 


Amalie Straume i rykk. Foto: Tryggve Duun.

Amalie Straume jaktet ny personlig rekord i rykk idag. Hun mistet andreløftet på 47 kg, men gjorde et solid tredjeløft på 48 kg. Med 55 kg i støt fikk hun sølv i klasse 90 kg. Siste støt på 58 kg ble underkjent 2-1 pga en liten etterpress. 

Grattis til alle tre for kjempeinnsats. Vi er stolte av dere!

(Og så må vi huske på å gratulere Åshild Krøtøy som virkelig gjorde en proff innsats som coach for våre løftere. 

Skikkelig bra matchet!!  Artig å se at vi har trenere som er så dyktige. TD)

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider