Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

Et av tidenes største klubbmesterskap

Onsdag 27. april gikk årets klubbmesterskap av stabelen. Til sammen 33 løftere stilte til start i et av de største klubbmesterskapene i klubbens historie.


Simon Størseth i støt. Foto: Tryggve Duun.

Ungdom:
I ungdomsklassen imponerte Simon Størseth i klasse 56 kg. Han fikk 50 kg i rykk og 66 kg i støt. Nye klubbrekorder selvsagt! Godt gjort etter bare noen måneder med vektløftertrening!

 


Sol Anette Waaler fikset greit 85 kg i støt. Foto: Tryggve Duun.

Kvinner:
I dameklassen viste Sol Anette Waaler at hun fortsatt stormer framover. Til tross for at hin ikke fikk full uttelling endte hun opp med hele 64 kg i rykk og 85 kg i støt. Kroppsvekt: 56,9 kg. Det gir 212,76 poeng. I tillegg var hun svært nære 68 kg i rykk, og hun vendte 87 kg i støt. Da nærmer hun seg landslagsnivå med stormskritt.

Også Mari Rotmo forbedret seg og ble nummer to i dameklassen med 6 godkjente kløft og 66-87 i protokollen. Kroppsvekt: 62,7 kg og 203,87 poeng. Her er det mer inne med ennå mer spesialtrening.

Kanskje var det Betina Kingell som overrasket mest ift. tidligere resultater. Hun viste imponerende sterk og sikker løfting i klasse 63 kg. Til slutt sto det 63 kg i rykk og 79 kg i støt i protokollen. Det ga 189,51 poeng. I tillegg vendte hun hele 85 kg og bommet i overstøt. Jeg spår at hun ganske snart passerer 200 poeng! 

På plassene bak i poengsammendraget kom, som perler på en snor, Asta Rønning Fjærli 188,26, Martine Halvorsen Sønju 187,70, Hilde Svalheim Markussen 181,08 og Elisabeth Settem 180,09. Blant disse var det kanskje Martine som hadde størst framgang og mest grunn til å juble. Likevell…med 6 dameløftere over 180 poeng på samme stevne må vi si oss vært fornøyde. I tillegg viste mange av de andre stor framgang og jager like bak.

 


Ronny Fevåg perset seg med 150 kg i støt. Foto: Tryggve Duun.

Menn:
I herreklassen imponerte supersenior Ronny Fevåg. Han begynte på 112 kg i rykk og klarte det lett før han var litt uheldig på 117 kg og bommet to ganger. I støt derimot gikk både 145 kg og 150 kg veien. Dermed ble det 286,81 poeng på Ronny, som vant seniorklassen på poeng.

På plassen bak fulgte Raymond Toft i klasse 77 kg. Han viste solid løfting og fikk til slutt 100 kg i rykk og 124 kg i støt. Det ga 284,62 poeng. Med mer spesialisering på vektløfting kan dette bli veldig bra.

Kristoffer Ytterbø kapret tredjeplassen poengmessig i seniorklassen med 100 kg i rykk og 120 kg støt i klasse 94 kg.

Bak ham fulgte de øvrige hakk i hæl. Blant disse velger jeg å nevne Fredrik Pedersen som fikk re godkjente støt med pers og 106 kg på topp. Morro at Fredrik nå begynner å få uttelling for all treningen.

Veteran:
Ikke uventet ble Ronny Fevåg best av veteranene. Han oppnådde 337,29 poeng etter veterantabellen.
Bak Ronny fulgte Jan Nystrøm med 325,96 poeng. Jan fikk 64 kg i rykk og overrasket oss alle med hele 90 kg i støt.
Nummer tre på poeng blant veteranene ble Jan Egil Trøan med 315,52 poeng. Han fikk 72 kg i rykk og 92 kg i støt.

Utenfor konkurranse:
Vi nevner også Marianne Hasfjord og Jonas Mong, som stilte utenfor konkurranse. De representerer henholdsvis AK Bjørgvin og Vigrestad IK. Marianne var litt uheldig i rykk, og fikk bare 60 kg. I støt fikk hun fine 89 kg. Jonas Mong hadde fem godkjente løft med 107 kg i rykk og 129 kg i støt som beste.

Det var veldig mange bra resultater og fine personlige rekorder i tillegg til de som her er nevnt. Sjekk stevneprotokollen på

https://vektlofting.klubb.nif.no/dokumentarkiv/Sider/Stevneprotokoller.aspx

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider