Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

Erik Kjørslevik og Sol Waaler best på klubbstevnet

Mari Rotmo i rykk. Arkivbilde.

Med 90 kg i rykk og 125 kg i støt i 77 kgs klassen og 6 godkjente løft, sikret Erik Kjørslevik gullmerket med god margin, og mangler nå bare 15 kg på elitemerket. I tillegg ble han beste poengløfter med 271 sinclairpoeng. Imponerende etter bare et halvt års spesialtrening i de olympiske løftene. Marius Krogseng fullførte høstens løfterskole og jaktet denne gang gullmerket. Med 90 kg i rykk og 120 kg i støt i 85 kgs klassen, var merket hans. I likhet med Erik, er det styrke nok for større vekter. Etter en feilfri sittevending på 125 kg, ble det denne gang for tungt i overstøtet. Hyggelig også at ivrige Fredrik Pedersen forbedret seg i begge løftene og denne gang greide kravet til bronsemerket. Veteranen Torstein Gjervan er nå i siget før lagfinalen i desember og sikret årsbeste med 99 kg i rykk og 124 kg i støt.

Samtlige jenter satte personlige rekorder og best denne gang ble Sol Anette Waaler med knappe 170 sinclairpoeng etter en fin serie med 6 godkjente løft og 48 kg i rykk og 70 kg i støt som tellende i 58 kgs klassen. Med dette resultatet sikret hun seg også gullmerket. Nest best ble Betina Kingell med 51 kg i rykk og ny pers i støt med 73 kg i 63 kgs klassen. Midt i en hard treningsperiode, lover dette bra for lagfinalen i desember.  I samme vektklasse fikk vi et hyggelig gjensyn med en tidligere løfteskoleelev, Mari Rotmo, som med 51 kg i rykk og 71 kg i støt greide kravet til gullmerket i 63 kgs klassen. Nummer fire blant jentene ble Ida Tangstad med 33 - 53 i klasse 75 kg. Også dette en skikkelig forbedring siden sist. Det kan se ut til at klubben også til neste år vil mønstre et knallsterkt jentelag under NM i Spydeberg.

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider