Interessert i vektløfting?

Lyst til å prøve vektløfting? Stikk innom oss på  mandager eller onsdager klokken 17:30.
Eller du kan  kontakte klubbens leder, Tryggve Duun, på tduun@me.com

Du kan også se nyheter på vår Facebookside https://www.facebook.com/Atletklubben

Massiv TAK-innsats under Nordenfjeldsk mesterskap

Til sammen endte Trondheim AK opp med 13 gullmedaljer, 7 sølvmedaljer, 2 bronsemedaljer, en fjerdeplass og en uplassert. Til sammen 24 startende fra Trondheim AK. Det må vi si oss veldig fornøyde med J


Ingvild Sofie Bjerke i støt under Nordenfjeldsk mesterskap.

Trondheim AK stilte med i alt fem juniorer og to seniorer i kvinneklassen under Nordenfjeldsk mesterskap sist helg. Da konkurransen for kvinnene var oppgjort sto vi igjen med 3 Nordenfjeldske mestre, 3 sølvmedaljer og 1 bronsemedalje. Gullmedaljene kom ved Frida Ulvan Erlandsen klasse 63 kg junior (35 - 48), Marthe Eirin Stenvaag, klasse 69 kg junior (50 - 60), og Anette Ellingsberg i klasse 75 kg senior kvinner (51 – 65). 

Sølvmedaljene kom ved Hanne Stensrød, klasse 63 kg junior (33 – 44), Ingvil Sofoe Bjerke, klasse 69 kg junior (40 – 65), og Ingvild Brynjulfsen, klasse 75 kg senior (48 – 60). 

På bronseplass i klasse 69 kg junior kom Caroline Aar Jakobsen (35 – 55).

I klassen for senior menn vant Mathias Arnesen sitt første mesterskap i klasse 69 kg. Mathias klarte 65 kg i rykk og 83 kg i støt. Nicolas Johnsen var uheldig i samme klasse, og fikk tre bom i rykk. Han ble derfor stående uten sammenlagtresultat denne gangen.

Det ble sølv til Morten Johannessen i klasse 77 kg med 90 kg i rykk og 125 kg i støt. I samme klasse ble det bronse til Per Markus som løftet meget godt og fikk 90 kg i rykk og 110 kg i støt. Han tok dermed personlig rekord både i rykk og sammenlagt.

I klasse 85 kg senior menn ble det sølv på Vegard Andersen med 70 kg i rykk og 90 kg i støt. På fjerdeplass i samme klasse kom Øyvind Wiig Pedersen med 60 kg i rykk og 85 kg i støt.

I klasse 94 kg senior menn tok Lubomir Kafonek sølv med 100 kg i rykk og 125 kg i støt.

I klasse 105 kg for senior menn dro Kjetil Holden hjem gullet og kan feire som årets mester Nordenfjeldsk. Han fikk 107 kg i rykk og 113 kg i støt. Dermed ble det også personlige rekorder på Kjetil.

I veteranklassen stilte hele 9 TAK-løftere til start. Det ble gullmedaljer i sine respektive klasser til Geir Slupphaug, Johan Nystrøm, Jan Egil Trøan, Ketil Johnsen, Ole Erik Raad, Sverre Stenvaag, og Jan Nystrøm, og Tryggve Duun, mens Eskil Lian fikk sølv i sin klasse.

 

 

Du må være registert for å kunne kommentere.

Nyttige nettsider