Even Svorkmo best av Kolstadgjengen


Even Svorkmo ble beste løfter blant Kolstadgjengen som stilte til start i søndagens stevne. 

Søndag 1. Juli arrangerte Trondheim AK klubbens siste stevne før sommerferien. Til sammen syv løftere stilte til start. Best av dem alle ble Even Svorkmo med 70 kg i rykk og 95 kg i støt. Med litt mer rykktrening blir Even vond å slå for de fleste andre i klubben.


På plassen bak Even fulgte Thor Magnus Five. Kun tre sinclairpoeng skilte de to. Thor Magnus fikk til slutt 65 kg i rykk og 94 kg i støt. I tillegg viste han i et forsøk utenforkonkurranse at han har mer å gå på. 


Det var utrolig tett mellom de tre første løfterne. Kun ett sinclairpoeng bak Thor Magnus Five fulgte Adrian Aalberg med 65 kg i rykk og 88 kg i støt. 


Bak disse kom Mats Gundseth, Kristian Eide og Lasse Balstad. 


Du finner stevneprotokollen i dokumentarkivet, og sjekk https://www.facebook.com/Atletklubben for flere bilder.

Du må være registert for å kunne kommentere.

Hva skjer?

Ingen hendelser

Nyttige nettsider